למה?

עברה סה”כ שנה מאז שחזרתי מהמזרח, והנה עוד חודש וחצי אני טס שוב.

קשת התגובות שאני מקבל היא מאוד רחבה – החל מקנאה, השתתפות כנה בשמחתי והבנה מלאה, ועד לתמיהה, פליאה ושאלות כמו “למה?”, “מה עם הקריירה?”, “מה, כל כך רע לך פה?” ו”ממה אתה בורח?”.

אז בתשובות לשאלות הקלות יותר – ממש לא רע לי פה (נהפוכו), אני לא בורח משום דבר ולא בורח בכלל, והקריירה, כבודה במקומה מונח (והניסוח הזה מכוון, כי מבחינתי לקריירה יש מקום מסוים בחיים שלי, והוא לא במרכז, לפחות לא כמו דברים אחרים), תחכה.

אז נותרתי עם השאלה הקשה – למה?

  • נהנים מחופש מוחלט לעשות מה שרוצים והכל לגיטימי – אם אני רוצה לשבת ולקרוא במשך שבוע זה בסדר, אם אני רוצה לטפס על הרים במשך שלושה שבועות זה מצוין, כל דבר הולך.
  • פוגשים ומתמודדים עם תרבויות חדשות – מעבר לכך שזה מרתק, זה מעמת אותך עם הנחות היסוד שלך לגבי איך שהעולם מתנהל, איך שחברה אנושית אמורה להתנהל. תחשבו כמה תהיות ומחשבות מעלה הרצון לרצות של התאילנדים, החיים המאושרים בעוני מחפיר של ההודים, או הקבלה המוחלטת של קשיי החיים אצל הנפאלים. אחד המשפטים השגורים ביותר בפיהם של הנפאלים, וגם זה שהשאיר בי את החותם הכי גדול עד לימינו אנו, הוא ke garne – “מה לעשות?”. עד היום אני אומר אותו לעצמי בכל פעם שאני מרגיש שקורה משהו שאין לי שליטה עליו כדי להזכיר לעצמי שאולי אני צריך פשוט לקבל אותו, כי מה יעזור לי כל דבר אחר? (ואם בגם או שקד לידי אז אני גם אומר את זה בקול רם).
  • אנשים חדשים – להכיר כל הזמן אנשים חדשים ולשנות תכופות את הסיטואציה החברתית זה נורא קשה, אבל מוציא ממני דברים טובים, ובעיקר גורם לי לצאת מהקומפורט זון להכיר את עצמי טוב יותר.
  • יש משהו מאוד מיוחד באורך הטיול כשלעצמו, ואני חושב שכל מי שחווה זאת יסכים איתי. הרי הייתי יכול לטוס לבורמה לחודש, ומתישהו שנה הבאה לטוס להודו לחודשיים, אבל האורך עושה את שלו – הניתוק מהבית, העצמאות המוחלטת לאורך זמן, ההתרגלות לחיים מהתיק ולנדודים, ואלה רק הדברים שקפצו לי הרגע לראש.
  • מעבר לכל ההסברים הרציונליים האלה, פשוט… טוב לי ככה. זה מה שעושה אותי הכי מאושר שיש, עד כה לפחות. אפשר כמובן לשאול למה, ואני שואל, אבל לזה עדיין אין לי תשובה.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: