פרידות, סידורים ובטלה

הימים האחרונים מתחלקים בין שאריות הסידורים שלקראת הטיול, פרידות מאנשים יקרים והזמנים שביניהם.

בחודש האחרון צללתי אל רשימת הסידורים הזאת כאילו חיי תלויים בזה. על כל סעיף שהורדתי מהצ’ק-ליסט, צמחו שניים חדשים. הייל היידרה! (שתי נקודות למי שהבין את הרפרנס).

הסידורים האלה, מלבד העובדה שהם היו הכרחיים, נתנו לי תעסוקה מתמשכת בתקופה הזאת. רץ ממקום למקום, בירוקרטיה אחרי בירוקרטריה, חנות אחרי חנות ותמיד זוכר לסמן V בסוף. קצת כמו עדשה, הייתי כל כך ממוקד במטרות הקטנות והקרובות, אחת אחרי השניה, שהאופק היטשטש לי. מדי פעם אני מרים את העינייםונבהל בשקט. ואז נושם עמוק ומחייך.

בפעם הקודמת שטסתי למזרח הזעקתי חברה טובה שחזרה מדרום אמריקה שתעזור לי לארוז. זה לקח די הרבה זמן ולבדי הייתי די אובד עצות. מתישהו בימים האחרונים ארזתי בנונשלנטיות את התרמיל שלי – זה לקח אולי חצי שעה, כולל סידור כל התרופות עם שקיות, גומיות, עלונים ומדבקות. הרגשתי את ההבדל.

כמה חבל שכשזה מגיע לפרידות זה לא עובד ככה. זה אף פעם לא נהיה קל יותר. אתה נפגש עם בן אדם שאתה רגיל לראות כל יום, או כל שבוע או כל שבועיים, יושבים ומדברים כרגיל, ובסוף פתאום מגיע הרגע בו נפרדים. מתחבקים, מסתובבים והולכים לכיוונים מנוגדים. ואז אני מבין שאני לא אראה יותר את הבן אדם הזה הרבה מאוד זמן, ולפעמים זה מרגיש כאילו חלק קטן ממני נשאר שם איתו. זה לא קורה עם כולם, כן? אל תרגישו חשובים 😉

והזמנים שבין הסידורים לסידורים, ובין הסידורים לפרידות? הם הפכו להיות זמני השפיות שלי – בית קפה בשדרה ברוטשילד, מסעדה על חוף הים, בית קפה בשוק הפשפשים ביפו או מסעדה הודית בדרום ת”א – לשבת עם לפטופ או ספר לבד במקום שלו ולהתנתק קצת מהעולם לא רק מרגיע אותי, אלא גם מזכיר לי פתאום לקראת איזה גן עדן אני צועד. היום נכנסתי למסעדת 24 רופי בת”א משהו כמו חצי שעה לפני שחבריי הגיעו. הורדתי נעליים בכניסה, התיישבתי על כרית ליד השולחן הנמוך, הזמנתי צ’אי, התענגתי על צלילי הסיטאר שברקע וקראתי עוד קצת מ”שבע שנים בטיבט”. קלישאה חיה של תרמילאי ישראלי בהודו, רק בדרום ת”א ובלי ג’וינט. וזה הרגיש נהדר.

2 Comments on “פרידות, סידורים ובטלה

  1. להוסיף לרשימת הקריאה: Into the wild בהמשך לשיחתנו 🙂 אבל בלי לשאוב השראה משטויות 😉

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: