תקופת מעבר

שלשום בלילה לא ישנתי הרבה. החלק הראשון בטיול עומד להסתיים, עוד ימים ספורים נטוס חזרה לתאילנד, ופרק חדש יתחיל. יש לי הרבה מחשבות על מיאנמר, והרבה תכנונים והתרגשות לקראת ההמשך.

נראה שהגעתי למיאנמר רק לפני רגע, לא ברור איך כבר עברו 25 ימים. מיאנמר של השדות הירוקים והצהובים, המקדשים המוזהבים המנזרים הפגודות והסטופות, המטוגנים הסלטים והמרקים ברחוב, אגוזי הבטל, התה המתוק בעולם, הנזירים המשכילים, היערות, הגבעות, הנהרות והאגמים, הערים העמוסות והכפרים הפשוטים ובעיקר האנשים. האנשים  המקסימים, החייכנים ומסבירי הפנים שכמעט בשום מקום לא מציקים ומנסים לרמות, וכמעט תמיד ינסו לעזור, יחייכו, ינופפו לשלום ויפתחו בשיחה סתם כי הם מתרגשים לראות אותך.
פעמים רבות הלכתי ברחובות מיאנמר, אנשים מחייכים אלי ואני מחייך חזרה ולהיפך, ותהיתי אם סיטואציה כזאת יכולה לקרות בישראל, אם אני יכול ליצור סיטואציה כזאת בישראל. מה יקרה אם במקום להשפיל מבט, להסתכל מעבר או לפזול הצידה אני איישיר מבט ואחייך? זה יעבוד או שזו פנטזיה של איזה היפי שמטייל במזרח הרחוק?

לפניי שוכנת תאילנד, וספציפית האי שלי, קו ג’אם, שלפני שלוש שנים נשבעתי לחזור אליו, ולאחר מכן פרק חדש, מפחיד ומרגש – הודו לבד, ישר לתוך המלתעות האימתניות של צ’נאי ושאר מדינת טאמיל נאדו.

כל זה מוביל אותי למסקנה שכבר כמה ימים אני שקוע בהמשך. אני עוד במיאנמר, אבל הראש שלי כבר לא פה. היו כמה פעמים שתהיתי האם נמאס לי לטייל, אבל לא. היום פגשתי בלגית שעל הרגל שלה מקועקע בעברית ‘מי שנולד ביום חמישי יטייל כל חייו’. לרוע המזל נולדתי ביום שבת, אבל יש בי את התקווה והרצון הזה.

אז איפה הראש שלי כן נמצא? חצי במנוחה של קו ג’אם וחצי בבלאגן של הודו – המרחבים שם כ”כ עצומים והמקומות כה רבים, וקשה לי להבין לאן ללכת ומה לעשות, אז כרגע אני במאבק ביני לבין עצמי, בין החלק (הדומיננטי) שרוצה להיות בשליטה, לתכנן ולהבין מה הולך לקרות ובאיזה סדר, לבין חלק אחר, קטן ורדום, שמוכן אולי לראשונה לצאת לטיול הרפתקני בלי לתכנן יותר מדי מראש.
אעדכן מי ניצח…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: