להתראות מיאנמר, שלום דרום תאילנד

המטוס דוהר על מסלול ההמראה ומתחיל לצבור גובה. נהרות, בתים, ופגודות זהובות מבצבצות ביניהם, בכל מקום. זאת ינגון, זאת מיאנמר.

לא נפרדנו יפה ממיאנמר, או שאולי היא לא נפרדה יפה מאיתנו. שלושתנו בילינו את שלושת הימים האחרונים ברמות שונות ומשתנות של גסיסה, כשהשיא הגיע עם הגעתנו לינגון כיום לפני הטיסה. הגענו בארבע בבוקר אחרי נסיעת לילה, הגסטהאוס בו הבטיחו לנו שיהיה לנו מקום, ובמידה ולא יהיה יעזרו לנו למצוא חלופה, פשוט מלמלו full, full מתוך שינה, וכך מצאתי את עצמי מסתובב ברחובות העיר המתעוררת לפנות בוקר, מחפש נואשות שני גסטהאוסים שלא נמצאים היכן שהם אמורים להיות. בשש כבר היינו במיטה ואת שאר היום, חוץ מארוחת צהריים, העברנו, כפי שכבר אמרתי, ברמות שונות של גסיסה. במקרה שלי, כולל חום, בחילות וכאבי ראש.

כשאתה מעביר חודשים בציפיה והתרגשות לקראת טיול כזה אתה לא חושב על הרגעים, כשאתה קודח מחום וכאבים במיטת מלון זול (או במקרה של מיאנמר – לא כ”כ זול…), רחוק אלפי קילומטרים מהבית. ברגעים האלה כל המסביב נראה מפוקפק ומאיים, וההמשך מוטל בספק. ואז אתה קם בבוקר וירד לך החום ואתה מבין שהזית את כל הפסימיזם הזה, וגם את כל עשרות היתושים שחשבת שעקצו אותך.

כמה שעות מאוחר יותר:

קראבי, דרום תאילנד.

יוצאים משדה התעופה, שאטל מסודר לוקח אותנו למרכז העיר, כ100-200 מטר מהגסטהאוס. מסביב גסטהאוסים ומלונות במחירים ואיכויות משתנות, מסעדות מערביות, פאבים, ביליארד. הכל כ”כ קל, זמין וברור, והאנגלית הקלוקלת של התאילנדית נשמעת משובחת פתאום. שלום תאילנד, קצת התגעגעתי. כמה דקות הליכה ומצאנו דוכן עם אישה חביבה שמכינה לנו אוכל תאילנדי זול ומשובח. פאד תאי ושייק אננס-אבטיח ואני כבר מרגיש קצת כאילו חזרתי הביתה. ועדיין, תוך כדי שאנחנו יושבים שם אנחנו מבינים שלא נוכל להזמין לאפאיי (התה הבורמזי) בסוף הארוחה, וכשנרצה לקבל חשבון לא נוכל לשאול ‘פאלאוולה?’ (כמה זה?). והנה אני כבר מתגעגע למיאנמר.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: