אדם מתכנן תוכניות והיתוש צוחק

ורקלה היא בדיוק ההיפך מטאמיל נאדו.
בטאמיל נאדו יש מעט תיירים ומלא הודים מקומיים, אוכל דרום הודי וצ’אי נהדר, והרבה לכלוך, רעש ובלגאן.
בורקלה יש צוק מעל הים, הכל שקט ושלו. תיירים בכל מקום, המוכרים בעיקר נפאלים, טיבטים וקשמירים והמסעדות מגישות אוכל צפון הודי, טיבטי, מערבי, ישראלי, איטלקי, מקסיקני, מה שלא תרצו – רק לא אוכל דרום הודי. והצ’אי? הצ’אי מוגש בלי סוכר! צ’אי בלי סוכר זה כמו… כמו להקה בלי בס, כמו יאיר לפיד בלי הג’ל, כמו רומא בלי הקולוסיאום, כמו פתח תקווה. ובכלל, לפליאו בהפסקה שכמוני הרבה יותר נוח לקבל את הצ’אי עם הסוכר כעובדה מוגמרת מאשר להוסיף אותו באופן אקטיבי…

יומיים אחרי שאליינה ואני הגענו לורקלה הצטרפו אלינו נטליה הפולניה (אותה כבר הכרתי לפני כן כשהכרתי את אליינה), אוד הצרפתייה עם המבטא הבריטי שגרה באינדונזיה (?!) ואמה הבולגריה (אליינה ונטליה הכירו את שתיהן לפני כן).

השלווה שלי על החוף הופרעה ע”י כמה עקיצות יתוש בבית השחי (זהירות, החל מפה זה לא לחלשי לב) שהתפתחו תוך כמה ימים לאינפקציה ענקית וכואבת. לא מאחל לאף אחד את החוויה של לשבת עם עוד אנשים ולא להיות מסוגל להתרכז בשיחה בגלל הכאב הקבוע שמפמפם מהדבר הזה. אתמול אחה”צ עברתי ניתוחון קטן עם הרדמה מקומית לחיתוך וניקוז של הדבר הזה. נטליה הצטרפה אלי ותמכה בי ועל כך אני אסיר תודה כלפיה. הרופא והאחיות ההודים השרו אווירה רגועה, מחוייכת ומשעשעת לאורך כל הסיפור הזה וזה גם מאוד הרגיע אותי. ככה זה בהודו, כנראה.

היום הייתי אמור לעזוב את ורקלה חזרה לטאמיל נאדו – למדוראי ואחריה לבטלה וטרקים בין העננים בואטאקנאל, כי כמה זמן אפשר לטייל בלי הרים?
אבל לאור העובדה שבימים הקרובים אני צריך לקבל שתי זריקות אנטיביוטיקה ביום, אני נאלץ להישאר פה. הבנות ימשיכו מחר בדרכן ולי דווקא מתאים להישאר פה ולהנות מהשקט ומהדגים (דג טנדורי זה מוצלח).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: