מדוראי

מירוץ השוורים, כך הבטיח לי נהג המונית המשעשע מואטה, יהיה בכפר שנמצא כ10 ק”מ מחוץ למדוראי. אז כמו הודי טוב, הגעתי לתחנת האוטובוסים ושאלתי איזה קו מגיע לכפר המדובר, מה שעבד טוב מהמצופה. 45 דקות דרך נופים מעניינים של שדות חיטה, עצי קוקוס וכפרים קטנטנים, והחלטתי שאני לא סומך על הכרטיסן שיגיד לי שהגענו, אז פתחתי את האינטרנט וגוגל מפס סיפר לי שהתחנה שלי הייתה לפני דקה בדיוק. יותר מזל משכל. אז ירדתי מהאוטובוס ומצאתי את עצמי בעיירה הודית טיפוסית – בתים משני צידי הכביש, המון לכלוך, מקדשים קטנטנים בכל פינה, שלטים של מפעילות סלולריות מעל כל קיוסק וכל ההודים היחפים בוהים באדם הלבן עם הזקן המוזר שירד לפתע מהאוטובוס והחל ללכת בהחלטיות.
אחרי שהגעתי למרכז העיירה החלטתי לחפש באינטרנט איך קוראים למירוץ השוורים, ואז מצאתי את המיקום שלו על המפה. כמובן שברגעים אלה הייתי מאוד מרוצה מחבילת האינטרנט שקניתי לאחר התחבטויות רבות.
הגעתי למקום המיועד ולא היה שם כלום. הסתובבתי באזור עד שמצאתי חבורת שוטרים והחלטתי שאם מישהו ידע אנגלית זה יהיה הם. השוטר התחיל לדבר באנגלית מהולה בהינדי ומתובלת במבטא כבד, שזה הרבה יותר טוב מכל שאר אנשי הכפר שהחליטו שאני דובר טאמילית מלידה, אבל עדיין לא ממש מובן. הצלחתי להבין שמירוץ השוורים בוטל ושמתי פעמיי חזרה למדוראי. לקחתי עוד אוטובוס ישר לתחנה הבאה, מוזיאון גנדי, רק כדי לגלות שהוא סגור כי זה חג. אז את המוזיאון סגרתם בגלל החג אבל את החגיגה ביטלתם? יופי…
כל הסיפור הזה אולי נשמע די מבאס – להגיע לשני מקומות ברצף ולא למצוא את מה שחיפשת – אבל כל כך נהנתי מהדרך ומנסיעות האוטובוס, ששום דבר מזה לא הוריד לי את החיוך מהפרצוף.
פתאום נזכרתי בתקופה הקצרה שטיילתי לבד בהודו בטיול הקודם, כשתכננתי לנסוע לבד לשימלה וברגע האחרון גיליתי שבר ואיילה, זוג חברים שהכרתי כמה שבועות לפני כן, במקרה גם נוסעים באותו יום. הגענו לשימלה וגילינו עיר ללא תיירים מערביים, ואני זוכר את ההקלה העצומה שחשתי לנוכח העובדה שלא הגעתי למקום כזה לבד. ועכשיו? אני מסתובב לי לבד במדוראי, עיר עצומה עם יותר ממיליון תושבים, ונהנה מכל רגע. איך שגלגל מסתובב לו.
ועכשיו הגיע הזמן לגלות לראשונה כמה טוב אני מצליח לישון בנסיעת לילה ברכבת.

2 Comments on “מדוראי

    • לא השתנה כלום, אני פשוט מניח שלהודים הוא מוזר

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: